Home
Bio
BioPress
SightsSounds
TourDates
ContactUs
International Reviews


Hudební scéna v Utahu neoplývá príliš velkou základnou bluesových kapel. Jednou z tech, která každopádne patrí ke špici této scény je band kytaristy a zpeváka Zacha Parrishe. Za dobu své existence si kapela vydobyla dobré renomé i mimo lokální scénu pusobením v klubech a barech severní Ameriky, což ji prineslo i pozvání na nekolik prestižních bluesových festivalu a úcast na turné v Evrope. Otevírali koncerty i pro taková jména jako napr. Dave Van Ronk, Catfish Keith, Baby Cramps, John Hammond nebo Michelle Shocked.

Zach Parrish patrí ve svém veku devetadvaceti let k vyzrálým a predevším na místní scéne uznávaným hudebníkum. Takto, jako respektovaný kytarista se pravidelne úcastní týdenních bluesových session a urcite uznáním pro neho bylo spolecné vystupování s takovými legendami, kterými dnes již jsou Eddie Shaw and the Wolfgand, Big Jack Jackson nebo Joe Welsh. Již deset let pusobil jako clen jiných kapel až nakonec v druhé polovine devadesátých let zakládá svuj vlastní band. Jako frontman této sestavy produkuje své vlastní originální blues, které je citým produktem americké bluesové tradice. V jeho projevu se mísí jak chicagská klasika, tak i koreny blues pricházející z jihu. Zach nepatrí k žádným kytarovým pyrotechniku, jeho hra vychází z tradice mnoha cerných bluesmanu, kde jasným znakem bylo, že nekdy méne je více. Zárným príkladem muže být napríklad zemitý kytarový projev John Lee Hookera, kde úspornost instrumentace je však nabita obrovskou vnitrní energií. Zach hraje na letité "vintage" kytary znacek Gibson, National a Silvertone, které prohání pres svuj tricetiwatový "lampác". Jeho výraz se poté pohybuje na úrovni dobových nahrávek starých bluesmanu, což lze vychutnat i na jeho debutovém albu, které ve vlastním nákladu vydává v roce 2000.

Kapela vystupuje jako trio, mající kolikrát nahodilé složení z místních hudebníku. K pravidelným spoluhrácum však patrí bubeník Goran Miletich a hrác na basu Larry Alexander. Od dubna roku 2000 se stálým clenem kapely stává i "mistr" na Hammond B-3 organ petapadesátník Gerry Lee, který již v 60. letech vystupoval s kapelou Billa Mageeho na scéne Los Angeles. Pozdeji pusobil v bandech renomovaných bluesmanu jako Charles Brown, Bobby "Blue" Bland, Lowell Fulsom a Phillip Walker.

Své debutové album natácí v produkci bluesového magnáta Brada Wheelera, který se na albu podílí i jako výborný harmonikár. Ke spolupráci na nahrávce si pozval zrucného basmana Toma Kruga a za bicími zasedl veterán Anthony Perry.

Bohouš B.B. Budina
Bohouš B.B. Budina Blues Sites (Czech Republic)
2000Zach Parrish Blues Band Zach Parrish Blues Band , - démo - : Zach Parrish est un guitariste américain de la ville de Salt Lake City, qui écume les scčnes de cette ville et d'autres villes des Etats-Unis, comme par exemple le célčbre "Antone's" ŕ Austin Texas.

Un répertoire axé années 50 et houserockin' qui n'est pas sans rappeler l'oeuvre de l'énigmatique Rainer Placek de "Rainer and Das Combo". Le son du disque sonne plutôt roots, de męme que les intruments, guitare en tęte. Quelques invités viennent enrichir l'enregistrement, dont le trčs bon harmoniciste Brad Wheeler, par-ailleurs co-producteur du disque, ou encore Chris Turner au piano.

Zach Parrish possčde une certaine originalité dans son style, ne ressemblant véritablement ŕ personne d'autre, et surtout semblant aller ŕ contre courant des tendances actuelles en matičre de blues. Guitariste trčs personnel au jeu ŕ la fois fin et torturé, il ne dédaigne pas le slide.

Zach projette de venir en France courant juin et pour tout l'été, il est donc ŕ la recherche d'endroits pour jouer, avis aux programmateurs français ...

Didier Taberlet
Bluesnet (France)
May 2001© Copyright SERAPIS RECORDS 2005. All rights reserved.